Przeskocz do treści

18 | 09 | 2017

Spacer architektoniczny w Bratysławie

Małopolski Instytut Kultury w Krakowie, wydawca ‚Autoportretu’, ma wielką przyjemność zaprosić na spacer architektoniczny trasą bratysławskiego regionalizmu zorganizowany przez stowarzyszenie ARCHIMERA i poprowadzony przez krytyka architektury Martina Zaičika, architekta Martina Vargę oraz historyka architektury Denisa Haberlanda.

Zazwyczaj wiążemy modernistyczną lub współczesną architekturę z kontekstem międzynarodowym. Tymczasem, modernistyczne budynki mają swoją lokalną specyfikę i są bardziej zakorzenione w naszym otoczeniu niż zwykliśmy myśleć.  To lokalne środowisko tworzy tło i  inspirację dla regionalizmu. Eksperymentalny spacer poprowadzi nas poprzez architekturę w stronę natury. W jego trakcie zanurzymy się w historię naszego miasta i regionu oraz ich nieoczywistych powiązań. W trakcie przechadzki będziemy rozmawiać o regionalnych i materialnych aspektach słowackiej architektury ostatnich 100 lat.

miejsce: Cesta na Červený most, 811 04 Bratysława
data: 19 września, 17.00-19.00 C.E.T

Do zobaczenia pod Czerwonym Mostem!

Wydarzenie jest zorganizowane w ramach projektu  Regionalisms: issue of ‘Autoportret’ quarterly and craftmanship workshops ‘Place, material, hand’.  https://autoportret.pl/regionalizmy/

Dofinansowano ze środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego/International Visegrad Fund

Partner:
Archimera